Kategorie wpisów
Remmers BIT 2K

Remmers BIT 2K

 

Dwuskładnikowa masa bitumiczna Remmers BIT 2K to sprawdzony preparat do hydroizolacji zewnętrznej budynków. Dzięki modyfikacji polimerami chroni fundamenty i inne elementy konstrukcyjne przed wodą, wilgocią i wpływem środowiska.

 

W kwestii izolacji bitumicznych warto postawić na sprawdzoną markę. Remmers BIT 2K to produkt o szerokim zastosowaniu przeciwwodnym i przeciwwilgociowym. Może być nakładany całopowierzchniowo (np. przy hydroizolacji fundamentów), jak i punktowo (np. do klejenia płyt styropianowych). To preparat modyfikowany polimerami (PMB) i zawierający dodatek polistyrenu. Ma dzięki temu doskonałą przyczepność do różnych podłoży i tworzy odporną na uszkodzenia powłokę, która nie przepuszcza cząsteczek wody. Może także mieć kontakt z gruntem. Do zalet produktów bitumicznych należy też odporność na działanie grzybów i pleśni oraz innych czynników biologicznych.

 

 

Masy bitumiczne w budownictwie

 

Remmers BIT 2K to grubowarstwowa, dwuskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa masa bitumiczna modyfikowana polimerami. Co jednak dokładnie oznaczają te wszystkie określenia?

 

 • Masa bitumiczna – masy bitumiczne to preparaty powstające na bazie kruszywa, lepiszcza bitumicznego (najczęściej jest to asfalt) oraz innych dodatków stanowiących wypełniacze – np. granulatu gumowego, polistyrenu lub składników mineralnych.

 

 • Masa grubowarstwowa – jak sama nazwa wskazuje, masy grubowarstwowe tworzą grube powłoki (ok. 3–4 mm). Preparaty te wymagają zwykle nałożenia dwóch warstw. Trzecia warstwa jest wymagana bardzo rzadko, głównie tam, gdzie izolowana powierzchnia będzie podana bardzo silnemu naporowi wody.

 

 • Masa dwuskładnikowa – oznacza to, że Remmers BIT 2K to produkt składający się z dwóch komponentów, które należy wymieszać ze sobą w podanych przez producenta proporcjach. Pierwszy komponent to proszek, a drugi to emulsja bitumiczna. Po rozluźnieniu proszku wystarczy dodać do niego emulsję i wymieszać oba składniki za pomocą mieszadła mechanicznego na jednolitą, gęstą masę.

 

 • Masa bezrozpuszczalnikowa – w praktyce właściwość ta oznacza, że produkt nie zawiera substancji chemicznych szkodzących styropianom EPS oraz XPS (styrodur), można stosować go także w przypadku wełny mineralnej. Dzięki temu Remmers BIT 2K może być wykorzystywany do klejenia płyt styropianowych na fundamentach i elewacjach budynków.

 

 

Hydroizolacja fundamentów i inne zastosowania

 

Remmers BIT 2K można stosować na powierzchniach poziomych, pionowych i skośnych na wszystkich typach podłoży mineralnych oraz jastrychach cementowych. Dzięki dużej elastyczności produkt ten doskonale sprawdza się podczas izolacji elementów o nietypowych kształtach, takich jak m.in. załomy czy zaokrąglenia. Jednym z najczęstszych zastosowań Remmers BIT 2K jest pionowa i pozioma hydroizolacja fundamentów. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie tego produktu. Remmers BIT 2K może być wykorzystywany zarówno do tworzenia bezspoinowych powłok, jak i punktowego stosowania oraz klejenia. Inne zastosowania Remmers BIT 2K:

 

 • hydroizolacja posadzek balkonów i tarasów,
 • mostkowanie rys (co najmniej 2 mm),
 • hydroizolacja piwnic,
 • uszczelnienia międzywarstwowe (pod jastrychami),
 • klejenie płyt styropianowych EPS oraz XPS,
 • izolacja posadzek na gruncie (np. pomieszczenia użytkowe, garaże, piwnice),
 • inne konstrukcje mające kontakt z gruntem i narażone na wilgoć, np. parkingi podziemne, baseny itd.,
 • izolacja detali, np. przejść rurowych, połączeń materiałów.

 

 

Masy bitumiczne do hydroizolacji a papy bitumiczne

 

Przewaga Remmers BIT 2K nad materiałami rolowanymi, czyli popularnymi papami, wynika przede wszystkim ze sposobu nakładania. Papy, zarówno termozgrzewalne, jak i tradycyjnie klejone do podłoża, układa się pasmami. Tworzy to ryzyko powstawania nieszczelności w miejscach styku poszczególnych części oraz tam, gdzie kończy się izolacja. Wrażliwymi punktami są też załomy, krawędzie i narożniki, które trudno dokładnie zabezpieczyć papą. Praca z masą bitumiczną pozwala natomiast stworzyć całkowicie szczelną i bezspoinową powłokę nawet w przypadku bardzo nieregularnych powierzchni, np. z dużą liczbą przejść kanałowych i wodociągowych.

 

 

Aplikacja produktu

 

Masa hydroizolacyjna Remmers BIT 2K jest gotowa do stosowania zaraz po wymieszaniu obu komponentów. Można nakładać ją za pomocą pędzla, pacy, a także metodą natryskową. Drugą warstwę można nakładać po upływie ok. 8 godzin od nałożenia pierwszej. Podczas pracy należy zadbać o to, aby warstwa preparatu była równa na całej powierzchni – miejsca, w których będzie ona zbyt cienka mogą w przyszłości stać się przyczyną nieszczelności. Prace należy prowadzić w temperaturze nie niższej niż 5°C i nie wyższej niż 30°C. Tak jak w przypadku każdego materiału budowlanego, praca z Remmers BIT 2K wymaga zachowania odpowiednich środków ostrożności podczas aplikacji, aby uniknąć kontaktu z oczami i skórą. Przed nałożeniem produktu należy też odpowiednio przygotować powierzchnię – powinna być ona czysta, sucha, wolna od pyłów, tłustych plam i innych zanieczyszczeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl