Akcesoria

duża ilość
Weber sznur dylatacyjny 10 mm Weber sznur dylatacyjny 10 mm
Producent: Weber

Cena za metr

Cena: 1,27 zł (netto: 1,03 zł )
duża ilość
Weber sznur dylatacyjny 15 mm Weber sznur dylatacyjny 15 mm
Producent: Weber

Cena za metr

Cena: 2,00 zł (netto: 1,63 zł )
na zamówienie
Remmers VF 120 mm - taśma do uszczelnień Remmers VF 120 mm - taśma do uszczelnień
Producent: Remmers

Cena za metr

Cena: 13,95 zł (netto: 11,34 zł )
duża ilość
Remmers Tape XA10, 0,1x25 m Remmers Tape XA10, 0,1x25 m
Producent: Remmers

Cena za metr

Cena: 20,39 zł (netto: 16,58 zł )
duża ilość
Weber.dry fabric, 1x100m - tkanina techniczna do wzmacniania membran Weber.dry fabric, 1x100m - tkanina techniczna do wzmacniania membran
Producent: Weber

Cena za sztukę

Cena: 1 454,36 zł (netto: 1 182,41 zł )
na zamówienie
Weberep R4 duo - 2 w 1 Weberep R4 duo - 2 w 1
Producent: Weber

Zaprawa naprawcza i szpachlówka drobnoziarnista PCC

Cena: 97,55 zł (netto: 79,31 zł )
( 1 kg = 3,90 zł )
duża ilość
Glonosan, 1L - środek czyszczący do usuwania zielonych nalotów Glonosan, 1L - środek czyszczący do usuwania zielonych nalotów
Producent: Remmers
Glonosan

Specjalny środek czyszczący do usuwania zielonych nalotów z tarasów, kamiennych posadzek i murów

Cena: 43,68 zł (netto: 35,51 zł )
mała ilość
Glonosan, 2,5L - środek czyszczący do usuwania zielonych nalotów Glonosan, 2,5L - środek czyszczący do usuwania zielonych nalotów
Producent: Remmers

Glonosan

Specjalny środek czyszczący do usuwania zielonych nalotów z tarasów, kamiennych posadzek i murów

Cena: 79,83 zł (netto: 64,90 zł )
( 1 litr = 31,93 zł )
mała ilość
Masa uszczelniająca STOPAQ 310 ml Masa uszczelniająca STOPAQ 310 ml
Producent: Remmers
Stopaq

Trwale plastyczna, pęczniejąca masa uszczelniająca

Cena: 139,65 zł (netto: 113,54 zł )
średnia ilość
Mieszadło elektryczne 1200W Mieszadło elektryczne 1200W
Producent: Dedra

cena za sztukę

Cena: 582,66 zł (netto: 473,71 zł )
mała ilość
Niebieska taśma papierowa, 38mm X 50m Niebieska taśma papierowa, 38mm X 50m
Producent: XL-TAPE

cena za sztukę

Cena: 25,72 zł (netto: 20,91 zł )
na zamówienie
Papier ścierny 100 - 10 szt./kpl. Papier ścierny 100 - 10 szt./kpl.
Producent: XL-TAPE

cena za opakowanie

Cena: 14,90 zł (netto: 12,11 zł )
mała ilość
Pędzel angielski 3,8 cm Pędzel angielski 3,8 cm
Producent: XL-TAPE

cena za sztukę

Cena: 11,17 zł (netto: 9,08 zł )
średnia ilość
Pędzel angielski 5 cm Pędzel angielski 5 cm
Producent: XL-TAPE

cena za sztukę

Cena: 14,30 zł (netto: 11,63 zł )
mała ilość
Pędzel chlapak 170x17mm Pędzel chlapak 170x17mm
Producent: XL-TAPE

cena za sztukę

Cena: 10,23 zł (netto: 8,32 zł )
mała ilość
Rączka do wałka 10cm x 6mm Rączka do wałka 10cm x 6mm
Producent: XL-TAPE

cena za sztukę

Cena: 7,24 zł (netto: 5,89 zł )
średnia ilość
Remmers MS 150, 290 ml - Elastyczny uszczelniacz na bazie polimerów Remmers MS 150, 290 ml - Elastyczny uszczelniacz na bazie polimerów
Producent: Remmers

cena za sztukę

MS 150

Elastyczny uszczelniacz na bazie polimerów hybrydowych modyfikowanych silanami (MS)

Cena: 53,11 zł (netto: 43,18 zł )
( 1 litr = 88,52 zł )
dostępny na zamówienie
Remmers VF 500 mm, 10 m - taśma do uszczelnień Remmers VF 500 mm, 10 m - taśma do uszczelnień
Producent: Remmers

cena za sztukę

Tape VF 500

Laminowana włókniną taśma uszczelniająca klasy premium, na bazie kauczuku NBR.

Cena: 637,02 zł (netto: 517,90 zł )
( 1 m = 63,70 zł )
mała ilość
Rękawice bawełniane "WAMPIR" Rękawice bawełniane "WAMPIR"
Producent: Stalco

cena za parę

Cena: 2,39 zł (netto: 1,94 zł )
duża ilość
Wałek - zapas VELUR 10 cm żółty Wałek - zapas VELUR 10 cm żółty
Producent: XL-TAPE

cena za sztukę

Cena: 5,22 zł (netto: 4,24 zł )
średnia ilość
Zestaw wałków VELUR 10 Zestaw wałków VELUR 10
Producent: XL-TAPE

cena za zestaw

Cena: 36,37 zł (netto: 29,57 zł )
mała ilość
Żółta taśma papierowa, 48mm X 50m Żółta taśma papierowa, 48mm X 50m
Producent: XL-TAPE

cena za sztukę

Cena: 13,49 zł (netto: 10,97 zł )
duża ilość
Remmers DS Protect, 2x12,5 m - kubełkowa mata ochronna Remmers DS Protect, 2x12,5 m - kubełkowa mata ochronna
Producent: Remmers

Cena za sztukę

Cena: 1 602,64 zł (netto: 1 302,96 zł )
na zamówienie

Akcesoria

Wykonanie hydroizolacji, czyli ochrony przeciwwodnej i przeciwwilgociowej, to złożony proces. Aby była ona skuteczna, niezbędne są specjalne preparaty do tworzenia powłok hydroizolacyjnych. Przy odpowiednim wykonaniu i wykończeniu warstwy hydroizolacji daje ona 100% ochrony. W wielu przypadkach potrzebne są także dodatkowe akcesoria i materiały, takie jak taśmy i masy uszczelniające, sznury dylatacyjne czy tkaniny wzmacniające.

 

Dylatacje

Dylatacje, choć uważa się je zwykle za drobne prace wykończeniowe, są bardzo istotne dla całej konstrukcji budynku (np. w miejscach łączenia się podłóg ze ścianami). Pozostawione między elementami konstrukcyjnymi niewielkie szczeliny sprawiają, że nie przenoszą one na siebie swojego obciążenia. Dylatacje zapobiegają dzięki temu usterkom, pęknięciom oraz chronią inne materiały budowlane. Mają też znaczenie w przypadku izolacji i hydroizolacji posadzek na gruncie i podłóg, np. w łazience. Do wykonania dylatacji potrzebne są m.in:

  • Sznur dylatacyjny – do specjalny sznur o okrągłym przekroju, który wypełnia przerwy dylatacyjne i stanowi podparcie dla mas uszczelniających do dylatacji. Sznury dylatacyjne najczęściej wykonane są dziś z elastycznych tworzyw sztucznych, np. pianki polietylenowej lub poliuretanowej. Grubość sznura zależy od szerokości szczeliny, którą wypełni. Zwykle zaleca się, stosowanie sznurów do dylatacji o grubości ok. 20% większej od samej szczeliny.
  • Masy uszczelniające do dylatacji – to elastyczne masy o dużej przyczepności do podłoża, które wypełniają szczeliny dylatacyjne po ułożeniu w nich sznura. Dzięki swoim właściwościom przyjmują odkształcenia materiałów i wytrzymują nawet bardzo duże naciski. Nie rzadko są to produkty o uniwersalnym zastosowaniu, które mogą pełnić także rolę spoiwa lub wypełniać łączenia różnego typu. Masy uszczelniające do dylatacji często są produkowane na bazie poliuretanu (np. masa poliuretanowa do szczelin dylatacyjnych). Produkty te dostępne są w specjalnych tubach ułatwiających aplikację za pomocą pistoletu lub w większych opakowaniach.

 

Masy uszczelniające

To bardzo szeroka grupa produktów, które pełnią rolę naprawczą i uszczelniającą. Masy uszczelniające mogą różnić się między sobą składem, sposobem aplikacji ora czasem schnięcia. W każdym przypadku służą jednak do uszczelniania wszelkich ubytków, pęknięć i luk czy tworzenia powierzchniowej ochrony przeciwwodnej. To trwałe i bardzo elastyczne materiały o właściwościach uszczelniających. Są łatwe w aplikacji, a wiele z nich nie wymaga przygotowania i jest gotowa do użytku. Wyróżnia się:

  • Polimerowe masy uszczelniające – to masy mineralne wzbogacone m.in. o polimery. To właśnie ten składnik nadaje masie tak dużą elastyczność (im więcej polimerów, tym elastyczniejsza masa). Masy uszczelniające dostępne są w tubach lub w większych opakowaniach, dzięki czemu można tworzyć z nich także powierzchniowe powłoki hydroizolacyjne. W zależności od składu, dostępne na rynku uszczelniacze mogą mieć specjalne właściwości, np. bardzo szybki czas wiązania.
  • Szpachlówki lub drobnoziarniste zaprawy naprawcze – to preparaty, które wymagają wymieszania z wodą. Powstają na bazie mieszanek mineralnych wzbogaconych polimerami. Szpachlówki, dzięki bardzo drobnemu uziarnieniu, dobrze wnikają w podłoże. Ze względu na swoją drobnoziarnistą strukturę nazywane są też szlamami uszczelniającymi. Mogą być stosowane jako zaprawy naprawcze do podłoży betonowych lub do wygładzania powierzchni.

 

Taśmy

Taśmy budowlane, to kolejny niewielki, ale niezbędny element, jeśli warstwa hydroizolacji ma być niezawodna przez lata użytkowania budynku. Podczas wykonywania hydroizolacji potrzebne są:

  • Taśmy uszczelniające – to taśmy, które stosuje się do uszczelniania połączń, np. podłóg ze ścianami, miejsc styku różnych materiałów budowlanych (np. mas uszczelniających z materiałami takimi, jak metal, tworzywa sztuczne lub drewno). Są bardzo trwałe i elastyczne, dlatego po rozciągnięciu mają zdolność odzyskiwania pierwotnego kształtu. W zależności od producenta taśmy do uszczelnień mogą być dodatkowo wzmacniane.
  • Taśmy papierowe – szerokie taśmy z papieru zabezpieczają powierzchnie znajdujące bezpośrednio przy hydroizolacji. Preparaty do uszczelniania są trwałe i elastyczne, często charakteryzuje je także krótki czas wiązania, co może powodować trudne do usunięcia zabrudzenia. Z tego powodu należy chronić przed kontaktem z nimi inne powierzchnie.

 

Siatki i tkaniny wzmacniające

To materiały przeznaczone do wzmacniania membran hydroizolacyjnych lub powłok żywicznych, a także izolacji polimerowo-bitumicznych. Nadają one warstwom hydroizolacji zwiększoną odporność. Materiały wzmacniające można stosować całopowierzchniowo lub tylko w szczególnie narażonych miejscach – mogą to być np. łączenia rożnych materiałów budowalnych, łączenia ścian i posadzek, uszczelnienia i wzmocnienia wylotów kominowych itp. Przy tworzeniu hydroizolacji fundamentów przydatna jest natomiast kubełkowa mata ochronna, która skutecznie zabezpiecza miejsca styku materiałów budowlanych z gruntem.

 

Narzędzie i środki do czyszczenia

Tworzenie skutecznej hydroizolacji wymaga także precyzyjnego i dokładnego nakładania preparatów przy pomocy pędzli, szpachli lub wałków. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie przygotowanie powierzchni. Przed nałożeniem preparatów do hydroizolacji trzeba oczyścić powierzchnię z wszelkich zabrudzeń. W niektórych przypadkach zalecane jest również zastosowanie specjalnych gruntów pod hydroizolacje. W przypadku izolowania powierzchni zanieczyszczonych biologicznie lub z charakterystycznym zielonym nalotem, należy zastosować aktywny środek czyszczący.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl