Iniekcje

Remmers Kiesol C 5L krem iniekcyjny Remmers Kiesol C 5L krem iniekcyjny
Producent: Remmers

Cena za sztukę

Cena: 1 225,22 zł 1 289,70 zł (netto: 996,11 zł 1 048,54 zł )
( 1 litr = 245,04 zł )
mała ilość
  • promocja
Remmers Kiesol C 12,5L krem iniekcyjny Remmers Kiesol C 12,5L krem iniekcyjny
Producent: Remmers

Cena za sztukę

Cena: 2 525,49 zł 2 658,41 zł (netto: 2 053,24 zł 2 161,31 zł )
( 1 litr = 202,04 zł )
mała ilość
  • promocja
Weber.tec 941 20 kg - preparat do wykonywania wtórnej izolacji poziomej muru Weber.tec 941 20 kg - preparat do wykonywania wtórnej izolacji poziomej muru
Producent: Weber

Cena za sztukę

Cena: 359,90 zł 378,84 zł (netto: 292,60 zł 308,00 zł )
( 1 kg = 18,00 zł )
mała ilość
  • promocja
Weberep R4 duo - 25 kg - zaprawa naprawcza i szpachlówka drobnoziarnista PCC od 1-50 mm Weberep R4 duo - 25 kg - zaprawa naprawcza i szpachlówka drobnoziarnista PCC od 1-50 mm
Producent: Weber

Zaprawa naprawcza i szpachlówka drobnoziarnista PCC

Cena: 87,64 zł 92,25 zł (netto: 71,25 zł 75,00 zł )
( 1 kg = 3,51 zł )
średnia ilość
  • promocja
Weber.tec 933; 25 kg, szpachlówka cementowa do uszczelnień powierzchniowych i faset Weber.tec 933; 25 kg, szpachlówka cementowa do uszczelnień powierzchniowych i faset
Producent: Weber

Cena za sztukę

Cena: 238,37 zł 250,92 zł (netto: 193,80 zł 204,00 zł )
( 1 kg = 9,53 zł )
duża ilość
  • promocja
Webersan Krem iniekcyjny (Weber.tec 946) 10L - Krem na bazie silanów Webersan Krem iniekcyjny (Weber.tec 946) 10L - Krem na bazie silanów
Producent: Weber
Cena: 2 181,59 zł 2 296,41 zł (netto: 1 773,65 zł 1 867,00 zł )
na zamówienie
  • promocja
Webersan Krem iniekcyjny (Weber.tec 946) 600 ml - Krem na bazie silanów Webersan Krem iniekcyjny (Weber.tec 946) 600 ml - Krem na bazie silanów
Producent: Weber

Krem na bazie silanów

Cena: 188,13 zł 198,03 zł (netto: 152,95 zł 161,00 zł )
na zamówienie
  • promocja
Remmers WP DS Level Dichtspachtel, 25 kg do uszczelnień powierzchniowych i faset Remmers WP DS Level Dichtspachtel, 25 kg do uszczelnień powierzchniowych i faset
Producent: Remmers

Cena za sztukę

Cena: 213,03 zł 224,24 zł (netto: 173,20 zł 182,31 zł )
( 1 kg = 8,52 zł )
średnia ilość
  • promocja

Iniekcje

 

Zabezpieczenie przed chłonięciem wody i wilgoci to najważniejsze zadanie preparatów do hydroizolacji. Z czasem jednak niektóre materiały przestają prawidłowo pełnić swoje zadania lub zostają uszkodzone w wyniku różnego rodzaju awarii, np. zalania. Zawilgocone mury trzeba osuszyć i zabezpieczyć przed wilgocią. W takim właśnie przypadku z pomocą przychodzą iniekcje, które stosować można na zawilgoconych, a nawet mokrych murach bez potrzeby wcześniejszego ich osuszania. To szczególny rodzaj hydroizolacji, który wiąże się głównie z pracami naprawczymi i remontowymi. Pomagają one naprawić te miejsca, w których warstwa hydroizolacji uległa zniszczeniu lub dodatkowo zabezpieczyć powierzchnie szczególnie narażone na działanie wody i wilgoci.

 

Co to jest iniekcja?

Iniekcja w budownictwie polega na zaaplikowaniu preparatu do iniekcji przez otwór do wnętrza muru. Zabezpiecza to mur przed wilgocią i dodatkowo wzmacnia. Specjalne kremy do iniekcji lub płyny iniekcyjne chronią mury przed dalszym chłonięciem wody oraz podciąganiem jej z gleby. Po wprowadzeniu w daną powierzchnię, preparaty iniekcyjne tężeją i wzmacniają strukturę muru. Nie rozpuszczają się one w wodzie, trwale chroniąc mur przed wilgocią i pomagając w osuszaniu go. To szybka i wygodna metoda, która nie wymaga prac rozbiórkowych, aby dostać się do elementów konstrukcyjnych budynku czy prowadzenia wykopów. Dużą zaletą iniekcji jest też stosunkowo niski koszt prowadzenia prac w porównaniu ze skomplikowanymi pracami renowacyjnymi.

 

Zastosowanie preparatów do iniekcji

Na rynku budowlanym istnieje wiele produktów przeznaczonych do iniekcji. Wybór odpowiedniego wiąże się z rodzajem prac naprawczych oraz stanem powierzchni. Niektóre preparaty iniekcyjne można stosować na mokrych i wilgotnych podłożach, inne wymagają wcześniejszego osuszenia powierzchni. Poszczególne produkty różnią się między sobą także stanem skupienia i mogą mieć formę płynu lub kremu. Najczęstsze zastosowania to:

  • Iniekcja fundamentów – fundamenty są szczególnie narażone na działanie wilgoci ze względu na bezpośredni kontakt z glebą. Mogą podciągać wilgoć zwłaszcza w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych. Iniekcja jest w ich przypadku szczególnie korzystna, ponieważ tworzy jednocześnie izolację pionową i poziomą.
  • Renowacja starych ścian – iniekcja jest niezastąpioną metodą osuszania starych murów, która jednocześnie wzmacnia dodatkowo ich strukturę.
  • Iniekcja rys i pęknięć – preparaty iniekcyjne pomagają uszczelnić pęknięcia murów, zabezpieczając w ten sposób uszczerbki przed chłonięciem wody.
  • Osuszanie budynków po zalaniu – w tym przypadku najskuteczniejsze są iniekcje krystaliczne, które tworzą barierę hydroizolacyjną.

 

Iniekcja krystaliczna

Iniekcje krystaliczne są stosowane do zabezpieczania murów zawilgoconych w wyniku kapilarnego podciągania wody z gleby. Są one też szczególnie przydatne przy osuszaniu budynków zalanych podczas dużej awarii lub zdewastowanych po powodzi. Materiały do iniekcji krystalicznych są mieszaniną cementu portlandzkiego i aktywatora krzemowego z wodą. Zawarte w nich składniki mineralne szczelnie wypełniają pory materiału budowlanego, tworząc hydroizolacyjną barierę. Co istotne, preparaty do iniekcji krystalicznych opierają się na składnikach mineralnych, a nie preparatach chemicznych, dlatego są bezpieczne dla środowiska naturalnego.

 

Jak wykonywać iniekcje?

Iniekcja nie jest skomplikowanym procesem. Z reguły polega ona na wywierceniu w zawilgoconej powierzchni otworów iniekcyjnych, przez które zostanie wprowadzony odpowiedni środek do iniekcji. Ważne w tym przypadku jest równomierne rozłożenie odwiertów, które zależne jest od rodzaju preparatu oraz grubości muru. Wyróżnia się kilka typów iniekcji:

  • Iniekcja grawitacyjna – preparat iniekcyjny jest wlewany przez otwór do ścian i stopniowo wysyca mury pod wpływem działania grawitacji. Iniekcje grawitacyjne stosuje się najczęściej w przypadku porowatych powierzchni, które mogą powoli chłonąć płyn. To technika, którą stosuje się tylko w przypadku osuszonych wcześniej murów.
  • Iniekcja ciśnieniowa – jak sama nazwa wskazuje, to iniekcja polegająca na wtłoczeniu preparatu iniekcyjnego do muru pod ciśnieniem; w zależności od rodzaju preparatu, można stosować ją w ścianach o różnym stopniu zawilgocenia.
  • Iniekcja strukturalna – to rodzaj iniekcji pomagającej zabezpieczyć mury przed chłonięciem wilgoci z gleby. Można stosować ją w ścianach mokrych i zawilgoconych, jest przydatna przy osuszaniu budynków, a także kanałów, szybów czy tuneli. Metoda ta pozwala zabezpieczać ściany bez wykopywania ich z ziemi.

 

Inne produkty uszczelniające mury

Oprócz preparatów iniekcyjnych na rynku budowalnym znaleźć można także produkty uszczelniające, takie jak: zaprawa uszczelniająca czy uszczelniająca szpachlówka cementowa. To sypkie preparaty, które po zmieszaniu z wodą mają właściwości hydroizolacyjne i mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie podczas prac remontowo-budowlanych. Można stosować je m.in. do wypełniania ubytków oraz innych uszkodzeń powierzchni. Mogą też tworzyć warstwy wygładzające i wyrównujące.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl