Łazienka

Remmers MB 2K, 25 kg - dwuskładnikowa hydroizolacja mineralna Remmers MB 2K, 25 kg - dwuskładnikowa hydroizolacja mineralna
Producent: Remmers

Cena za sztukę

Cena: 677,51 zł (netto: 550,82 zł )
( 1 kg = 27,10 zł )
duża ilość
Remmers KIESOL MB, 5L - Grunt pod hydroizolacje Remmers KIESOL MB, 5L - Grunt pod hydroizolacje
Producent: Remmers

Cena za sztukę

Cena: 200,90 zł (netto: 163,33 zł )
( 1 litr = 40,18 zł )
średnia ilość
Remmers KIESOL MB, 1L - Grunt pod hydroizolacje Remmers KIESOL MB, 1L - Grunt pod hydroizolacje
Producent: Remmers

Cena za sztukę

Cena: 59,47 zł (netto: 48,35 zł )
mała ilość
Remmers KIESOL MB, 10L - Grunt pod hydroizolacje Remmers KIESOL MB, 10L - Grunt pod hydroizolacje
Producent: Remmers

Cena za sztukę

Cena: 381,76 zł (netto: 310,37 zł )
( 1 litr = 38,18 zł )
mała ilość
Remmers MB 2K, 8,3 kg - dwuskładnikowa hydroizolacja mineralna Remmers MB 2K, 8,3 kg - dwuskładnikowa hydroizolacja mineralna
Producent: Remmers

Cena za sztukę

Cena: 347,32 zł (netto: 282,37 zł )
( 1 kg = 41,85 zł )
średnia ilość
Weber PG212, 10 kg - głęboko penetrujący grunt Weber PG212, 10 kg - głęboko penetrujący grunt
Producent: Weber

płyn gruntujący, głęboko penetrujący pod farby fasadowe, podkłady podłogowe, kleje do płytek i hydroizolacje

Cena: 176,87 zł (netto: 143,80 zł )
( 1 kg = 17,69 zł )
średnia ilość
Hufgard Topolit Wasserstop 0,5, 20 kg - zaprawa do natychmiastowego tamowania miejsc przecieków Hufgard Topolit Wasserstop 0,5,  20 kg - zaprawa do natychmiastowego tamowania miejsc przecieków
Producent: Hufgard

Zaprawa przeznaczona do natychmiastowego tamowania miejsc przecieków wody w betonie, murze i skale – również pod ciśnieniem.

Cena: 515,55 zł (netto: 419,15 zł )
( 1 kg = 25,78 zł )
na zamówienie
Weber.tec 824, 20 kg - elastyczna, jednoskładnikowa mikrozaprawa uszczelniajaca Weber.tec 824, 20 kg - elastyczna, jednoskładnikowa mikrozaprawa uszczelniajaca
Producent: Weber

Cena za sztukę

Cena: 285,35 zł (netto: 231,99 zł )
( 1 kg = 14,27 zł )
duża ilość
Izoplast HYDROLASTIC, 33 kg - dwuskładnikowa masa hydroizolacyjna Izoplast HYDROLASTIC, 33 kg - dwuskładnikowa masa hydroizolacyjna
Producent: ADW

Cena za sztukę

Cena: 299,10 zł (netto: 243,17 zł )
( 1 kg = 9,06 zł )
mała ilość
Remmers VF 120 mm - taśma do uszczelnień Remmers VF 120 mm - taśma do uszczelnień
Producent: Remmers

Cena za metr

Cena: 13,95 zł (netto: 11,34 zł )
duża ilość
Remmers Tape XA10, 0,1x25 m Remmers Tape XA10, 0,1x25 m
Producent: Remmers

Cena za metr

Cena: 20,39 zł (netto: 16,58 zł )
duża ilość
Weber.tec Superflex D2, 24 kg - dwuskładnikowa, elastyczna mikrozaprawa uszczelniająca Weber.tec Superflex D2, 24 kg - dwuskładnikowa, elastyczna mikrozaprawa uszczelniająca
Producent: Weber

Elastyczna, dwuskładnikowa mikrozaprawa uszczelniająca

Cena: 852,01 zł (netto: 692,69 zł )
( 1 kg = 35,50 zł )
na zamówienie
Hufgard Topolit Wasserstop 0,5, 5 kg - zaprawa do natychmiastowego tamowania miejsc przecieków Hufgard Topolit Wasserstop 0,5, 5 kg - zaprawa do natychmiastowego tamowania miejsc przecieków
Producent: Hufgard

Ekspansywna zaprawa tamponażowa na bazie cementu o bardzo krótkim czasie obróbki i wiązania.

Cena: 139,13 zł (netto: 113,11 zł )
mała ilość
duża ilość

Łazienka

 

Hydroizolacja łazienki jest konieczna zarówno w przypadku prac budowlanych w nowych budynkach, jak i remontowych w już istniejących. Łazienki to w każdym domu miejsca szczególnie narażone na działanie wody i wilgoci. Ich hydroizolacja to warstwa chroniąca przed przenikaniem wody przez nieszczelne powłoki zewnętrzne. Takimi miejscami mogą być np. fugi na podłodze i ścianach, uszczerbki i pęknięcia płytek czy punkty montażu armatury łazienkowej do ścian. Woda i wilgoć wnikają wówczas powoli w elementy architektoniczne budynku – posadzki, stropy i ściany. Sprzyja to powstawaniu zawilgoceń, a następnie rozwojowi pleśni i grzybów, które mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń i kosztownych remontów. Odpowiednio wykonana izolacja przeciwwodna i przeciwwilgociowa łazienki chroni także pomieszczenie przed skutkami zalania lub awarii sieci wodno-kanalizacyjnej.

 

Hydroizolacja łazienki – o które miejsca należy szczególnie zadbać?

Dobrze wykonana hydroizolacja zatrzymuje wodę na powierzchni płytek lub innych powierzchni, umożliwiając odprowadzanie całej wilgoci przez system wentylacyjny. łazienkę podzielić można na strefy mokre oraz strefy wilgotne (wszystkie pozostałe miejsca w łazience).

  • Do stref mokrych, które są narażone na stały kontakt z wodą, należą przede wszystkim: cała podłoga, okolice wszystkich kranów, wanny, umywalki i prysznice oraz strefy dookoła nich (zwłaszcza w przypadku pryszniców bez brodzika). Kolejnym słabym punktem, który wymaga szczególnej uwagi, są wszystkie miejsca łączeń rożnych materiałów – styki armatury lub luster ze ścianami, narożniki, progi.
  • Strefy suche to części łazienki, które nie wymagają tak silnej ochrony przeciwwodnej. W przypadku mniej narażonych na działanie wody miejsc, np. ścian znajdujących się z dala od kranów, wystarczająca jest izolacja przeciwwilgociowa.

 

Masy i płyny do hydroizolacji łazienek

Najistotniejszym elementem hydroizolacji łazienek jest preparat, który zostanie naniesiony pod płytkami. Można stosować do tego tzw. folie w płynie lub specjalnie zaprawy i masy hydroizolacyjne. Na rynku budowlanym znaleźć można wiele preparatów tego typu, a większość z nich ma szerokie zastosowanie i można wykorzystywać je także np. do hydroizolacji balkonów czy piwnic. Masy dwuskładnikowe składają się z dwóch komponentów – sypkiego i płynnego, które należy ze sobą połączyć w odpowiednich proporcjach. Masy jednoskładnikowe składają się natomiast z komponentu sypkiego mieszanego tylko z wodą.

  • Masy mineralne – to masy uszczelniające o bardzo dobrej przyczepności do podłoży (ścian, jastrychów). Produkowane są na bazie cementów i dodatków polimerowych oraz innych składników nadających masom zwiększoną szczelność lub elastyczność. Ich zaletą jest paroprzepuszczalność. Oznacza to, że masy i zaprawy mineralne umożliwiają przepływ pary wodnej przez ściany, wpływając tym samym na utrzymanie w pomieszczeniach odpowiedniego poziomu wilgotności. Mogą to być elastyczne masy dwuskładnikowe (np. dwuskładnikowa izolacja mineralna Remmers MB 2K) lub masy jednoskładnikowe, które są nieco sztywniejsze i tworzą grubsze powłoki.
  • Mikrozaprawy uszczelniające (szlamy) – to także rodzaj zapraw mineralnych o właściwościach uszczelniających. Po wymieszaniu z wodą lub płynnym komponentem mają inną nieco inną konsystencję niż masy, ponieważ mają drobniejsze uziarnienie. Dzięki temu bardzo dobrze wnikają w podłoże, tworząc szczelną ochronę przeciwwodną. Mikrozaprawy uszczelniające także dzielą się na zaprawy jedno- lub dwuskładnikowe. Mogą mieć też rożny czas wiązania, np. dwuskładnikowa mikrozaprawa uszczelniająca Weber.tec Superflex D2.
  • Zaprawy szybkowiążące do natychmiastowego tamowania (tamponażowe) – to produkty, dzięki którym można szybko zatamować przecieki lub usunąć awarie. Niektóre z nich mają czas wiązania wynoszący zaledwie 30 sekund. Zaprawy tamponażowe można nanosić na powierzchnie wilgotne i wykorzystywać do tamowania miejsc przecieków wody pod ciśnieniem, np. zaprawa do natychmiastowego tamowania przecieków wody Hufgard Topolit Wassersdtop.
  • Grunty – grunty pod hydroizolacje to najczęściej polimerowe emulsje, których zadanie polega przede wszystkim na wyrównaniu chłonności izolowanej powierzchni (np. grunt pod hydroizolacje Remmers Kiesol). Oprócz poprawiania chłonności, wzmacniają one podłoże i zwiększają przyczepność właściwej warstwy hydroizolacji.
  • Taśmy uszczelniające – to taśmy hydroizolacyjne, które stanowią najczęściej uzupełnienie właściwej hydroizolacji łazienki. Są doskonałym rozwiązaniem w przypadku zabezpieczenia narożników, miejsc styku podłóg ze ścianami czy w szczelin dylatacyjnych. To samoprzylepne taśmy wykonane z kauczuku pokrytego specjalną włókniną, które są dostępne w rożnych szerokościach, np. taśma uszczelniająca Remmers 120 mm.

 

Jak przygotować łazienkę do hydroizolacji?

Masy i preparaty do hydroizolacji wymagają odpowiedniego przygotowania podłoża. Ściany i podłogi muszą być suche, oczyszczone z pyłów i innych zanieczyszczeń (np. resztek starych farb). Trzeba też zasklepić ewentualne nierówności, ubytki i pęknięcia. W przypadku renowacji zagrzybionych miejsc, konieczne jest usunięcie ognisk rozwoju grzybów za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego preparatów.

 

Jak wybrać odpowiedni produkt do hydroizolacji łazienki?

Przede wszystkim należy rozgraniczyć strefy mniej narażone na działanie wody od stref mokrych. Preparaty do hydroizolacji trzeba dobrać także do rodzaju prowadzonych prac – mogą to być prace w łazience w nowobudowanym domu, prace remontowe, renowacyjne, a także pilne działania awaryjne. Ważną jest cechą jest także czas wiązania. Jeśli zależy nam na czasie, warto poszukać masy, którą będzie charakteryzował krótki lub bardzo krótki czas wiązania. Kolejna kwestia to grubość warstwy hydroizolacji. Jeśli zachodzi ryzyko, że grubsza warstwa masy w remontowanym pomieszczeniu będzie kolidować z innymi elementami, lepiej zdecydować się na masę cienkowarstwową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl